Kettészakadt az ország: sokfelé már kifehéredett a táj, Budapesten megdőlt a szélrekord
A hétvégétől visszatérnek az éjszakai mínuszok is.
Ha hihetünk az előrejelzéseknek, a hét végére kisüt a nap és végre beköszönt a nyár: irány a Hősök tere! Idén az 56-osok terén, a Széchenyi pályán is láthatunk versenyeket, lovas bemutatókat, az Országkonyhán pedig megkóstolhatjuk a vidék jellegzetes magyar ételeit.
A Nemzeti Vágta országimázs fesztivál 2008-ban valósult meg először. Az esemény középpontjában egy történelmi hangulatú lovasverseny áll, amelyre az indulók heteken, hónapokon át készülnek lovukkal, lovasukkal és azokkal a helyi jellegzetes tárgyakkal, étkekkel, hagyományokkal, amelyeket az Andrássy úton, a Vágta Korzón mutatnak be ország-világnak. A magyar városok és falvak ünnepét 2010-ben Széchenyi István emlékére rendezik.
Már tavasszal, a helyi előfutamokkal elkezdődik a Nemzeti Vágta, amelyre eddig nyolc település nevezett be. Sarkad, Baja, Bácsalmás, Bikal, Rádpuszta, Gyenesdiás, Győr és Kocsér helyben méretteti meg lovasait, a versenyek győztesei pedig elindulhatnak a budapesti Hősök terén, a június 5-6 közötti Nemzeti Vágtán.
A fesztivál középpontjában idén is a lovashagyományok bemutatói, a fergeteges huszárrohamok, a lovasparádék lenyűgöző látványvilága, valamint a települések bemutatkozását szolgáló Vágta Korzó áll majd. Idén az 56-osok terén, a Széchenyi pályán is láthatunk versenyeket, lovas bemutatókat, az Országkonyhán pedig megkóstolhatjuk a vidék jellegzetes magyar ételeit. A különleges összetételű homokpályán az ország településeinek lovai és lovasai vágtáznak egy gyönyörű vándordíjért, az 1840-es évekből való huszárszablyáért és a 20 milliós fődíjért.